Prosincový to do list

7.12.17


Ahoj všichni,
jak si užíváte prosinec? Já si ho vychutnávám plnými doušky, musím říct. I když mi přijde, že vždycky uteče hrozně rychle. S tím jsem se ale rozhodla bojovat jedním velkým to do listem. Pro ty z vás, kdo nevědí, co to je, tak je to seznam věcí, které chcete za určitou dobu stihnout. Nebudeme si nic nalhávat, každý z nás si přes rok nese určitou povinnost nebo naopak nějaké přání a přeci to s sebou nebudeme tahat do nového roku, ne? Takže sedněte k počítači, bloku nebo tabuli ve tvaru ananasu, kterou jste za celý rok nepoužili (Nemáte ji doma? Aha, já totiž jo.), a dejte se do toho se mnou.

1. VELKÝ ÚKLID POKOJE
Nevím jak vy, ale já jsem celkem bordelář. Neříkám, že si v pokoji uklízím jednou za rok na Vánoce, ale co si budeme, žádná sláva to teda není. Tak to vemte aspoň teď pořádně z gruntu.

2. ZDOBENÍ STROMEČKU 
Miluju, miluju, miluju. Pro mě je zdobení stromečku spíš ta příjemná povinnost.

3. POHÁDKY
Přes rok na ně nemám čas a vlastně tomu chybí i ta správná atmosféra. Proto si přes zimu pohádky v televizi fakt užívám.

4. DOBRÝ SKUTEK 
Už pátým rokem pracuji v místní nemocnici jako dobrovolník na dětském oddělení. A věřte mi, že tyhle malé dušičky potěší, když si s nimi někdo přijde zahrát pexeso, namalovat obrázek nebo jim jen přečíst knížku. Jsem si ale jistá, že lidí, kteří potřebují pomoc je na světě daleko víc, něktěří si o pomoc ani nikdy neřeknou. Tak se v prosinci jen dívejte kolem sebe. Někdy se stačí na člověka usmát a hned mu zlepšíte den. Takže vlastně dělejte dobré skutky a usmívejte se! (Aspoň v prosinci, prosím, pak se zase klidně mračte na celý svět... U mě je to občas taky nevyhnutelné.)

5. CUKROVÍ
Podle mě je domácí cukroví základem těch správných vánoc. U nás se každý rok peče minimálně 8 druhů, v čele jsou samozřejmě perníčky. Ale ať už cukroví děláte nebo ne, aspoň někde ochutnejte - u kamarádky, na trzích nebo u rodičů. Osladíte si život a budete hned veselejší.

6. NÁVŠTĚVY
Jsem ostuda, když se během roku nestíhám tolik vídat jak s kamarády, tak s příbuznými, ale aspoň se to snažím dohnat během dvanáctého měsíce v roce. A to mě šlechtí, ne? Tak to taky zkuste, nikdy nevíte, co se může stát.

7. SNĚHULÁK & ANDÍLCI
Neříkejte mi, že jste nikdy nedělali andílky do sněhu. Ani jako děti? Hm? A kolik zábavy jsme si tehdy užili, tak proč si to nezopakovat. Chovat se jednou v roce zase jako děti. A když postavíte sněhuláka, určitě u toho i něco shodíte a to je po všem tom cukroví dobrá zpráva, si myslím.

8. DÁRKY
Jsem člověk, který miluje dostávat dárky, ale ještě víc jsem nadšená, když mohu někoho podarovat já sama. Proto si každý rok Štědrý den opravdu užívám. Ráda trávím čas se svými blízkými, tak jim ukážu, jak moc je mám ráda. A pokud hledáte nějakou isnpiraci na dárky, račte se podívat na minulý článek. Ve výběru se někdy vyplatí řídit heslem: "Málo je někdy víc".

9. ZKOUŠKY
Vzhledem k faktu, že jsem v prváku na vysoké škole, mě brzy čekají zkoušky. Jsem zastáncem toho, že člověk by měl povinnosti dělat svědomitě, ale že nic se nemá přehánět. Proto jsem se ještě na testy nezačala učit?


10. VÁNOČNÍ TRHY
Kdo na nich nebyl, jako by nebyl. Tak šup, no šup. Zvedněte se z gaučů a vyražte do města.

You Might Also Like

0 komentářů

Prohledat tento blog

Instagramujeme