Kde si zamlsat #PLZEŇ

16.2.18

Ahoj všichni,
doufám, že si užíváte krásný únorový den a pokud ne, jsem tady abych vám spravila náladu dnešním článkem. Cestování mám obecně moc ráda, ať už se podívám na nová místa v naší malé, zato nádherné zemi nebo objevuji zákoutí cizích krajin. Jedna z věcí, na kterou mě určitě utáhnete, je jídlo. Protože ho miluji. A pokud spojíte pizzu a víkend v Itálii nebo mě pozvete na francouzský croissant, když se mi za zády bude vyjímat Eiffelovka, jsem rozhodně vaše.
Co si ale budeme povídat, ne vždy je snadné zorganizovat takový výlet. Což však neznamená, že bychom měli sedět doma na zadku, pokud nás láká zažít něco nového. Zimní semestr na vysoké jsem končila relativně pozdě, jelikož mi poslední zkouška utekla o bod, a tak jsem si ji musela zopakovat. Následně jsem ale měla volný týden, a tak jsem se spojila se svou nejlepší kamarádkou Sabčou (která je zmiňovaná v každém druhém článku, haha) a vyrazila jsem na dva dny do Plzně. Během téhle relativně krátké návštěvy jsme společně navštívily pár podniků, které bych vám touhle cestou ráda představila a nalákala vás k jejich návštěvě, protože podle mě stojí zato. Pokud budete mít tedy cestu do Plzně, západočeského města vyhlášeného pivovarnictvím, vyzkoušejte místo KFC nebo "Mekáče" také něco nového. V metropoli Plzeňského kraje naleznete spoustu možností, kde se chutně najíst či si dát fantastickou kávu a koláč.


SUPA SUPA 
Když jsem přijela do Plzně, měla jsem trochu hlad, protože jsem byla na cestě docela dlouho. Moje kamarádka ale trvala na tom, že mi musí ukázat náměstí a katedrálu sv. Bartoloměje, která se nachází uprostřed. Hned potom jsme naštěstí vyrazily právě do bistra Supa Supa, které se nachází v ulici Dřevěná a je snadno k nalezení. Otevírací doba nám hrála do karet, což bylo super a hned jak jsem zahlédla ceduli jsem se tam těšila ještě víc. Musím říct, že jejich prostory nejsou velké, naleznete zde tak 8 stolů, a věřím, že v době oběda je tam narváno, protože i my jsme měly problém sednout si, ale určitě stojí zato si třeba chvíli počkat.
Obsluhovala nás moc milá slečna a interiér se nám hodně zalíbil. Celé bistro se nese v jednoduchém duchu a můžete dorazit i s malým dítkem, jelikož vám poskytnou dětskou židličku, bryndák a lžičku.
Kromě denní nabídky, kterou mimochodem najdete na jejich webu, se nebojte vyzkoušet i další zajímavá jídla. V Supa Supa se nají jak vegan, vegetarián, tak i člověk s bezlepkovou dietou. U pultu mají také velkou nabídku limonád, včetně domácí, a samozřejmě se klidně zastavte i na dopolední kávu nebo čaj. 
Z osobní zkušenosti bych se vrátila na cizrnovo-bramborový krém s kurkumou a kokosovým mlékem (což bylo vlastně to jediné, co jsem tam ochutnala), který byl fakt výborný. Cenově je tenhle podnik na tom dobře, nečekejte žádné přemrštěné ceny. Všimla jsem si, že nabízejí jak slaná, tak sladká jídla, to mi přijde fajn, a v Plzni jsem na tuhle polévkárnu slyšela jen dobré ohlasy.

CROSSCAFE
Ještě ten den mě Sába zatáhla do kavárny na něco dobrého. Bylo opravdu velké množství míst, kam jsme mohly zajít, ale my si vybraly netradičně umístěnou kavárnu CrossCafe, o které jste určitě už také slyšeli. Tenhle podnik se nachází ve výškové budově Sky na Anglickém nábřeží, asi v 16. patře, což je samo o sobě celkem zajímavé, si myslím. A nebojte, dá se tam dojet výtahem.
Určitě doporučuji návštěvu k večeru. Máte tak krásný pohled na celé město, které se zahaluje do tmy, přes zimu navíc krásně osvětlené spoustou světýlek.
Měly jsme štěstí na opět velice milou obsluhu a interiér kavárny se nám také moc líbil. Co se cenové relace týče, tak podle mě se řadí mezi středně drahé, ale do 100 Kč si zvládnete dát kafčo i něco sladkého na zub. Za mě doporučuji rozhodně čokoládový mousse dortík, který chutnal ještě lépe než vypadal, což jsem nechápala. Z nabídky si však vyberete i pochutiny bez lepku a do kávy si můžete dát různé příchutě nebo třeba sojové mléko, to vše ale za příplatek. Zároveň nabízejí i slaný sortiment jako např. saláty, panini, sendviče či plněné croissanty.
Obě jsme byly moc spokojené, a pokud se někdy opět ukážu v Plzni, tak určitě nevynechám tohle krásné místo.

UCTÍVANÝ VELBLOUD
Sice jsme byly nacpané k prasknutí, ale večer jsme zavítaly ještě do restaurace Uctívaný velbloud, nacházející se v ulici Americká, na kterou mi Sabča pěla také jen chválu, tak jsem se potřebovala přesvědčit. Na první pohled je tenhle podnik jakoby zastrčený a já si dveří, které vedou dovnitř, třeba vůbec nevšimla. Po příchodu nás pozdravila opět sympatická obsluha a my se usadily. O tom, jak populární tahle restaurace je, podle mě vypovídala spousta cedulek s nápisem rezervace. Co se interiéru týče, tak bylo vše laděné do dřeva a kamene. Na zdech se vyjímaly různé obrazy a místo klasického jídelního lístku byly na stolech jakési noviny.
Objednaly jsme si pouze krokety s tatarkou, které bohužel neměly, tak jsme šly nakonec do steakových hranolek. K pití jsem měla klasicky Colu a Sabča jejich vlastní pivní speciál s názvem stejným jako název celého místa. Jídlo bylo dobré, fakt. Moje pití bylo sice dražší než hranolky, ale to už tak asi chodí. Domácí tatarka nám moc chutnala a pivního Velblouda bych nezavrhla ani já (a to normálně pivo nesnáším!). Pokud by vás zajímal celý jídelní lístek včetně denní nabídky a nápojový lístek, podívejte se na jejich přehledné webovky, tam určitě najdete vše, co potřebujete vědět. Za mě další podnik, který bych se rozhodně nebála navštívit znovu!


LE FRENCHIE CAFÉ
Druhý den jsme se vydaly do téhle francouzské kavárničky, kterou jsem našla přes Tripadvisor. Nachází se ve Smetanových Sadech a jejich otevírací doba je velmi přívětivá. Interiér je pěkný, ale na můj vkus zde byla snaha udělat hodně místa na malém prostoru, což se ne vždy povede. Chyběly nám i věšáky na bundy a byly jsme zde v době, kdy bylo opravdu narváno, takže z toho jsme byly trochu zklamané. Slečna, která nás obsluhovala byla vstřícná, ale vzhledem k tomu, že na stolech není lístek, ze kterého by si člověk vybral, musíte si dojít k pultu, nad nímž je na ceduli napsaná nabídka. Ta pro mě byla trochu zmatená a nepřehledná. Ve vitríně se pravděpodobně zamilujete do jejich dortů, které vypadaly skutečně nádherně, ale cenově se mi to moc nezamlouvalo.
Nakonec jsem vyzkoušela tmavou horkou čokoládu, v nabídce je i bílá, která tedy za těch 60 Kč opravdu stála. Lepší jsem snad nikdy neměla. Táhla se jako puding a slečna mi ji přinesla v krásném hrnečku. K tomu jsem si dala cookies (prostě sušenka s čokoládou), která byla také fantastická a asi za 25 Kč jsem si na ní pochutnala moc.
Z téhle kavárny jsem sice nebyla tolik nadšená, jak jsem zprvu očekávala, ale stejně bych ji doporučila. Věřím, že dortíky budou stát zato a v nabídce mají i velkou spoustu čajů, z nichž doporučujeme společně se Sabčou skořicový.


SUŠENKÁRNA
Posledním místem, které jsem během návštěvy Plzně okoukla, byla sušenkárna v Havlíčkově ulici. Na tenhle obchůdek jsme narazily náhodou a nalákala nás dovnitř hlavně pěkná cedule (jako co si budeme povídat). Při příchodu nás do nosu okamžitě praštila krásná sladká vůně. Všude okolo nás byly úhledně vyskládané průhledné pytlíčky se sušenkami různých tvarů, velikostí, barev i příchutí. Krámek je opravdu maličkatý, vejdou se tam sotva dvě osoby (měly jsme sice batohy, ale i tak).
Na pultu najdete velké skleněné sklenice, kde si můžete sušenky vzít po jednom kusu, kdybyste jich chtěli vyzkoušet víc. A to budete, věřte mi. Jakmile vejdete, tak s prázdnou neodejdete. Paní byla velice milá a sympatická, dokonce se s námi zapovídala.
Pokud sháníte něco neobvyklého, tak zde si vyberete, pokud sháníte sladké bez lepku, dojděte se podívat, pokud máte rádi makronky, i ty zde nakoupíte. Na webových stránkách jsem dokonce našla veganské sušenky nebo slané sušenky.
Zkoušela jsem sušenky s rozmarýnem a mořskou solí ve tvaru hvězd a byly fakt výborné, krásně měkké a asi za 35 Kč, což se podle mě vyplatí. Příště bych určitě vyzkoušela ještě nějaké jiné, hodně mě lákají kokosové.      


Doufám, že vám článek pomohl s výběrem pokud jste z Plzně a okolí nebo se tam chystáte. Samozřejmě budu ráda, když se do komentářů podělíte o nějaké vlastní tipy na super podniky v Plzni. 
Navštívili jste některý výše zmíněný? Jak se vám tam líbilo?  

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Týjo, tenhle článek je na mě jak dělaný! Trávím teď v Plzni díky přípravným kurzům na VŠ docela často víkendy a typy, kam se zajít posilnit, se hodí vždycky :)) Já si v Plzni poslední dobou nejvíc oblíbila Fresh bar <333

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ta kavárna Crosscafe musí být super kvůli té poloze! Tam bych chtěla někdy zavítat :))

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Tyjo, jak to vidím, všechna místa bych navštívila. :-D Zvlášť tu sušenkárnu, škoda, že mám Plzeň tak daleko, ale třeba přes léto se tam dostanu na nějaký výlet. :-)

  OdpovědětVymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme