Seriály, které doporučuji

17.5.18

Ahojky,
Vím, že jsme se dlouho neozvaly, ale nebyl čas. Ančí má zkouškový a já si zařizovala práci. Ale konečně jsem se k tomu dostala a Anička se k tomu taky dostane.
Dneska jsem se rozhodla podělit se o seriály, které sleduji nebo jsem sledovala.

1. SHADOWHUNTERS
   Srdcovka! Začala jsem koukat sice nedávno, ale už jsem na konci a čekám jen až vyjdou další díly a můžu se dívat. Seriál je o dívce Clary, která v den svých osmnáctých narozenin zjistí, že není úplně obyčejná. Pochází totiž z rodiny Lovců stínů, je napůl anděl a napůl člověk. Lovci stínů loví démony. Když unesou její matku Jocelyn, její život se změní od základů. Pozná dalšího lovce stínů, Jace. A vydává se na cestu sebepoznání. 
   Seriál je dělán podle knižní předlohy od Cassandry Clare s názvem Nástroje smrti. Nejdříve jsem si to chtěla přečíst, ale pak jsem si řekla, že neuškodí, když se podívám na pár dílů a pak teprve začnu číst. Ups, jsem na konci 3. série a stále jsem nezačala číst. Musím to nějak dohnat.
Moje hodnocení: 10/10

2. THE WALKING DEAD
    Tento seriál jsem začala sledovat už hned jak začal vycházet. Nemoc zasáhla drtivou část světa. Lidi změnila s hladové zombie. Hlavní postavou je Rick Grimes, který se probudí po střelném zranění v nemocnici do tohohle chaosu. Neví, co se děje a snaží se najít svou ženu a syna. Přeživší si musí vybudovat nový život podle podmínek.
   Na začátku mě to opravdu bavilo, ale postupem času už mě to přestávalo bavit. Nešlo už o to poprat se se zombie, ale spíš se poprat s přeživšími. A to už mě až tak nebavilo. Nedávno jsem začala koukat úplně od začátku, ale opět jsem se zasekla v části, kde se začali řešit pouze vztahy.
Moje hodnocení: 5/10

3. GAME OF THRONES
   Taky taková srdcovka. Je to fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život. 
   Tenhle seriál je hrozně těžký popsat svými slovy. Odehrává se v něm toho hodně. I proto má jeden díl skoro hodinu. Opět je to seriál podle knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, který napsal sérii knih Píseň ledu a ohně. První díl této série jsem začala číst, ale odložila jsem to. Moc mě to v knižní podobě nebavilo. Více mě to zaujalo v seriálovém zpracování.
   Teď už jen čekám až vyjde další díl. Fanoušci GoTka ví o čem mluvím.
Moje hodnocení : 8/10

4. RIVERDALE
   Riverdale je městečko, ve kterém se dějí věci. Seriál zachycuje příběh Archieho, Veronici, Betty a Jugheada. Společně odhalují temnotu městečka, ve kterém žijí.
   Na seriál mě navedla Ančí. Sama bych ho asi neobjevila. Baví mě příběhy hlavních postav. Seriál vychází z Archie komiksů. Nikdy mě komiksy nebavily, ale začínám přemýšlet nad tím, že si je přečtu.
   Riverdale teď zakončil druhou sérii. Kdo se dívá, tak mi napište, co si myslíte o posledních dvou dílech. Protože já jsem z toho tak trošku vedle.
Moje hodnocení: 8/10

5. 13 REASONS WHY
   Příběh vypráví o studentce Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než zemřela nahrála několik kazet, aby odhalila 13 důvodů, proč to udělala. Každý důvod se vztahuje k jedné osobě, která je zodpovědná za její smrt. Kazety putují postupně mezi obviněnými, až přistála u Claye. 
   Opět je i  knižní zpracování, které jsem ale četla. Víc se mi asi líbil seriál. 
   Na příběh narazila Selena Gomez a chytla se toho. Nejdříve si pohrávala s myšlenkou na filmové zpracování, kde by hrála hlavní roli, ale nakonec se rozhodla pro seriál. Se svou matkou jako producentky ho přivedli k životu. 
   Konečně jsem se dočkala a zítra vyjde první díl druhé série. První série vyšla na konci března roku 2017. Takže jsme si docela dost počkali na druhou sérii. Každopádně se těším až zase začnu koukat na tento seriál.
Moje hodnocení: 8/10


Sledovala jsem mnohem více seriálů, ale pouze tyto jsem vám chtěla odhalit. Do komentářů mi napište na jaké seriály koukáte vy. Jestli koukáte na stejné jako já, dejte mi vědět, jak se vám líbí a co vás na nich štve.


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Já jsem velkým fanouškem GoTka! :) 13 Reasons Why jsem viděla také, zhlédla jsem už i druhou sérii, ale tam mě od začátku rozčiluje hlavní mužská postava, bohužel. :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď na GoTko musíme počkat no, ale podle toho jak sleduju jejich sociální sítě, tak to vypadá slibně :). On je Clay takovej zvláštní, na začátku mě taky štval, ale zvykla jsem si na něj :D

   Vymazat
 2. TWD taky sleduju a hrozně se mi to líbí teda:D a o Shadowhunters jsem dost uvažovala, protože ty knížky miluju (musíš si je přečíst:D) <3 ale nevím, viděla jsem totiž nejdřív ten jeden film a už si nechci zvykat na jiné herce zase :D mimochodem koukám, že čteš Paní půlnoci! to se mi strašně líbilo!! Už vyšel druhý díl Pán stínů, tak to si taky pak musíš přečíst :D já už to mám na nočním stolku v pořadí (hned za Sedmilhářkami:D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TWD mě bavilo tak nějak do 3.-4. série, pak už mi to připadalo o ničem. Shadowhunters doporučuju ze všeho nejvíc asi, určitě se začni koukat. Úplně tě to pohltí a nebudeš moct přestat :D. A film jsem neviděla ještě. Paní půlnoci četla Ančí, ale taky se jí chystám přečíst :).

   Vymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme