Maturita nadvakrát a první práce

10.12.17Ahoj všichni, chtěla bych Vám povědět o svém příběhu maturity a mé první práci. Tento rok v květnu jsem maturovala, ale bohužel vzhledem k mé lenosti jsem neprošla a musela jsem tedy na podzim opakovat. A jelikož jsem se v září už nedostala na vysokou školu, musela jsem nastoupit do práce.


MATURITA 
Jak už jsem psala výš, tento rok v květnu jsem maturovala. A to konkrétně z češtiny, angličtiny, chemie a biologie. Neptejte se proč ty nejtěžší předměty, sama nevím. Nejradši bych si za to dala dělo. Učila jsem se o svatým týdnu jak blázen. Jako fakt, strávila jsem nad učením víc jak polovinu dne, nařizovala jsem si budík, abych se mohla od rána hned učit. Což není úplně nejlepší, ale k tomu se taky dostanu. 
Na přípravu jsem měla necelé 3 týdny, což je na svatý týden opravdu hodně. Jenže já jsem hrozný stresař a učila jsem se opravdu každý den a hrozně dlouho. Dávala jsem si pauzy jen na jídlo, záchod a spánek.
Neudělala jsem v květnu maturitu z chemie. Nevěděla jsem, co budu dělat, když už jsem měla podaný přihlášky na vysoký a měla jsem jít k přijímačkám. Byla jsem z toho zničená. Hned jak jsem vyšla ze zkouškové místnosti, kde mi právě řekli, že jsem neprospěla, jsem se složila a rozbrečela jsem se. Bála jsem se, že si neužiju prázdniny a hlavně JAK TO ŘÍCT DOMA. Naštěstí mě sám táta utěšoval, ať si z toho nic nedělám.
Prázdniny jsem si užila naplno. Byla jsem  na dovolené s rodiči a s kamarádkami v Budapešti. Ale pořád mi v hlavě malý hlásek říkal, že se budu muset začít učit na konci prázdnin. A když ten čas přišel, začala jsem být víc a víc nervózní z toho, že to zase neudělám.
V den opravných zkoušek jsem nebyla vůbec nervozní. Přeci jenom jsem se měla naučit jen jeden předmět. Navíc jsem se to už jednou učila. Nakonec jsem maturitu udělala za 3 (nojo, není to nejlepší, ale aspoň to mám).
Doporučuji, abyste si našli klidný a příjemný místo na učení. Pokud vám vyhovuje u učení poslouchat písničky, tak si je pusťte. Zvýrazněte a ozdobte si vaše výpisky. Já zjistila, že se mi všechno líp učí, když si to přepíšu ručně a nějak si to barevně rozliším od sebe. Zvýrazním si hlavní věci. A napíšu si to všechno jako pro debílky. Nejde mi se učit jen z heslovitých výrazů. Čeština se mi skvěle učila vytisknutá z počítače, ale chemii jsem si musela celou přepsat v ruce.
Neležte nad učením celej den a užívejte si i trochu. stačí si to jen dobře rozvrhnout. A nejlepší je se učit hned ráno. To máte tělo nestartovaný a odpočatý, i když se to nezdá.
A potom přišla další rána, nedostala jsem se na vysokou.


PRÁCE
Vzhledem k výše uvedeným informacím jsem si musela najít práci, protože už jsem nebyla studentem. Zaregistrovala jsem se tedy na úřadu práce. To bylo papírování, to Vám povím. Začala jsem tedy hledat práci, chtěla jsem něco v oblasti biologie, pokud by to šlo.
Narazila jsem na internetu na inzerát, kde hledali někoho ve zverimexu v Chomutově. Hned jsem se toho chytla, protože jsem si myslela, že by to mohlo být fajn. Byla jsem na pohovoru a docela se mi to podle popisu líbilo. Ale nečekala jsem vůbec, že tu práci získám. Říkala jsem si, že tu práci dostane někdo, kdo má zkušenosti s penězi a s kasou.
A za několik dní mi zavolali, že je práce moje. Vyřešili se nějaké papíry a nastoupila jsem. Musela jsem se naučit plno nových věci, ale je to zkušenost navíc. Ze začátku se mi tam líbilo. Nekoukala jsem tolik na peníze, které za to jsou. Ale po čase mi to připadalo málo. Nebudu tu říkat, jak vysoký byl můj plat, ale řeknu Vám, že za ty peníze by ani kuře nehrabalo. 
Nepředstavujte si, že jsem tam seděla jen na prdeli za kasou. Je toho mnohem víc. Každý pátek přicházelo zboží, které se rychle muselo vyložit, protože je to malá prodejna a dvě palety se tam sotva vešly. A tahat 12+ kg pytle není prča. Je to skoro 1/3 mojí váhy. 
Navíc jsem musela dojíždět, protože jsem z prdelky světa. Takže jsem vstávala v 6 ráno a dostávala se domů v 10 večer, protože jsem měla 11-ti hodinové směny. A velkou část mojí výplaty jsem utratila za autobus.
Vydržela jsem tam měsíc a půl a podala výpověď, protože jsem to nezvládala psychicky, ani fyzicky. Ale nelituji, že jsem se této příležitosti chytla. Potkala jsem tam skvělou slečnu a získala nové zkušenosti, které se mi v budoucnu budou hodit.
   
To je ode mě dneska všechno. Užívejte si a neseďte jen nad učením. Nenervujte se, když se Vám něco nepovede, vždycky se to nějak vyřeší. Všechno zlé je pro něco dobré. Vyzkoušejte cokoliv, co Vás aspoň trochu zajímá, třeba se Vám to někdy v budoucnu bude hodit.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. K maturitě gratuluji, já jsem ji zvládla až na podruhé, střední jsem nesnášela! :D

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svět se nezboří, nikdo potom už nekouká kdy jsem jí udělala, hlavně že jí mám :) Také jsem střední nesnášela :D
   - Kateřina

   Vymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme