Pohádkový svět

23.12.17

Zdravím všechny,
taky vám připadá, že letos nedávají vůbec žádný pohádky v telce? A proto jsem si pro vás připravila pořádný seznam pohádek, protože bez nich to nejsou Vánoce. Doufám, že nasbíráte  inspiraci, jak na tento zbytek roku, tak na další rok.

Klasika. Tuhle pohádku miluji. Není s vánoční tématikou, ale většinou ji dávají na Vánoce a proto si ji s nimi spojuji. Kdo neviděl, jakoby nežil. Víc se k tomu snad říct nedá.

Další klasika. Není, co bych k tomu víc napsala. Prostě klasika. Myslím si, že tuhle pohádku znají všichni.

KLASIKAAA! Pohádka o krásné dívce a jejím kouzelném daru.

Není to tak úplně pohádka, ale zařadila bych to mezi vánoční filmy. Smutný, ale krásný příběh. "To by mě teda zajímalo, kde soudruzi z NDR udělali chybu." No, nemohla jsem si tu hlášku odpustit. Pardon.

Tak teď něco i ze zahraničí, ať nejsme jen v Česku. Grinche zná snad každý. A kdo ne, tak prostě nechápu, jak může spokojeně spát! Grinch nenávidí Vánoce. Ale nenechte se odradit, je to moc hezká pohádka. Stojí za to ji zkouknout. Je vtipně podaná a jako každá pohádka končí dobře.

Tak zase zpět do České republiky a trochu novějším pohádkám. Musím říct, že jsem si je docela oblíbila. Vánoce bez nich nejsou Vánoce. Obzvlášť 2. díl je vtipný.

Zase jeden z novějších filmů. Minulý rok byla tato pohádka poprvé uvedena v televizi na Vánoce. Přiznám se, že jsem ji sama neviděla. Ale v mém okolí slýchám smíšené názory, někomu se líbí a někomu se nelíbí, takže vám asi moc neporadím.

Nádherně zpracovaná pohádka. Nejhezčí animovaná pohádka, kterou jsem kdy viděla. Každé Vánoce si jí musím pustit, ať už v tento den nebo prostě během roku. Není to úplně pohádka pro děti, spíš pro dospělé.

Taky stoletá pohádka, ale pořád klasika. Další animovaná pohádka.

Zase to úplně není pohádka, ale nemohla jsem si odpustit Kevina. O Vánocích nesmí chybět v televizi.

Mějte se krásně a přeji Vám ty nejkrásnější Vánoce a Šťastný Nový rok!

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já mám ráda Tři oříšky pro popelku a Anděl páně, to jsou mé nejoblíbenější :) Sám doma jsem nikdy neviděla, ale jelikož je to pro všechny taková klasika, musím si to už konečně někdy pustit :D :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popelka je taky klasika :) No jestli jsi nikdy neviděla Sám doma, tak to běž rychle napravit, to je taky klasika :D
   -Kateřina

   Vymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme