Jak netradičně zatočit s nudou?

13.1.18

Ahoj, ahoj,
to si takhle sedím na židli v pokoji a přemýšlím, co budu dělat. A pak najednou: "Co kdybych napsala článek?"
Ne, to trochu přeháním. Před chvílí jsem docvičila, snědla na posezení mandarinku za odměnu (a pak půlku čokolády, asi taky za odměnu) a pak si uvědomila, že bych možná neměla být taková lemra líná a měla bych něco sepsat. Na blog logicky.
Tak jsem tady s dnešním článkem, kde se s vámi podělím o pár netradičních tipů, jak zahnat nudu. Asi nebudou všechny cesty univerzální a pro každého, ale za zkoušku nic nedáte, ne? Jsem si jistá, že nudu umíte zahnat četbou knížky, poslechem muziky nebo učením (ne, to asi ne, kdo by to dělal?), ale co třeba tohle?

 
NAUČ SE NOVÝ JAZYK
Jeden z těch normálnějších tipů. Pokud je nějaký cizí jazyk, který tě už dlouho přitahuje nebo jsi nedávno zjistil, že čínština vlastně nezní tak špatně, pak směle do toho. A půl je hotovo, jak se to říká. Mně se třeba hrozně líbí španělština a už nějakou dobu se přemlouvám k tomu, abych se něco naučila. Jenže většinou jsem nehorázně zaneprázdněná (nebo taky líná, Ančo, přiznej si to). Ale už umím asi tři věty, hurá. A tenhle rok je jedním z mých předsevzetí si španělštinu zlepšit, o dost. Tak uvidíme. 

DEJ SI DORTÍK
Pardon, ale znáš mě. Nebo možná ne, každopádně sladký to je moje. A ani se za to moc nestydím. Přítel to bere, takže dobrý. Určitě nepodporuju nějaký přejídání z nudy, ale někdy je fajn si dát něco dobrého, když se člověku zrovna nic jiného dělat nechce. A navíc, pokud to třeba spojíš s příjemnou procházkou do útulné kavárny, kde náhodou potkáš kamarádku, kterou jsi dlouho neviděl, tak to je spojení příjemného s užitečným, ne?  

POSLOUCHEJ PODCASTY
Spotify znám už dlouho a jsem jeho velkým fandou, ale teprve nedávno jsem objevila kouzlo podcastů, které tam také najdeš. Určitě je fajn si je čas od času poslechnout, člověk si procvičí angličtinu (nebo jiný jazyk, pokud posloucháš někde jinde) a navíc se třeba i zasměje. A to je dost fajn, pokud se zrovna nudíš, ne? A pro rejpaly, jsem si jistá, že podcasty vycházejí někde i v češtině. Takže ne, nejsem jazykovej úchyl. (Nebo možná trošku?)

TANCUJ
A klidně si u toho zpívej, vrť zadkem, na krk si hoď květinovej věnec a na hlavu dej klobouk z poslední párty v klubu (zdravím Sabču!). Někdy je fajn vypnou a udělat si ze sebe legraci, a potřebujou to i suchaři jako jsem občas já. Fakt že jo. Takže hudbu na plný pecky a rozjeď to. Ale upřímně doufám, že nemáš zrovna nikoho doma. Jestli jo, tak jdi asi radši ven a nikomu neříkej, jak se jmenuješ. 

VYČISTI AKVÁRKO
Jakoby kdybych čistila akvárko pokaždé, když se nudím, určitě by mi za chvíli rybky vymřely na přehnanou čistotu. Nebo taky ne, vlastně co já vím, zatím jsem to nezkoušela. Ale určitě je fajn najít si někdy čas na to udělat něco užitečného v domácnosti. Pro mě by to bylo právě čištění akvárka, někdy to trochu zanedbávám, ale klidně můžeš vytřít podlahu v celém bytě nebo utřít prach na všech poličkách. I to se počítá. 


OTRAVUJ KAMARÁDY A PLÁNUJ
Co si budeme povídat, po dortíkách je tohle asi moje nejoblíbenější činnost. Z 90% pokud se budeš nudit a napíšeš kamarádovi, tak je zrovna zaneprázdněn. To mi ale většinou nezabrání v tom, abych mu psala slohy, o tom, co dělám (spíš nedělám, že) a o tom, co budeme dělat. Jakože společně. Klidně až za půl roku o letních prázdninách, to je fuk. Ale hlavně ať mi odepíše, nemůže na mě prdět, když je to můj kamarád, ne? Tímto opět zdravím Sabinku, která si tím se mnou čas od času prochází. Děkuju, že jsi.


ZAŠIJ SI 
Tohle není tak úplně z mé hlavy, ale včera tady byl Míra (pokud nevíš, kdo to je, mazej si přečíst můj předchozí článek) a já se chystala do sprchy, on na mě měl počkat. Jenže na posteli ležel předtím už asi 3 hodiny a děsně se nudil a pak řekl něco, co bych od kluka asi úplně nečekala. Mému plyšovému medvědovi totiž zeje v krku obrovská díra. Naučila jsem se to zakrývat tím, že mu prostě dám hlavu dolů a on pak vypadá jako by byl ponořen do svých myšlenek (hodně). A Míra prostě navrhl, že mi ho sešije. Pak jsme na to teda zapomněli, protože dorazila pizza k večeři, ale určitě je to dobrej tip na zahnání nudy. Pokud nejste úplný nemehla, ale tomu nevěřím, nebo nemáte nikde žádnou vadu na sešití, tomu také nevěřím. 

BĚHEJ V DEŠTI
Běhání je super, vlastně celkově pohyb a sportování je skvělý. Jak pro naši fyzičku, tak i na psychiku. Nikdy jsem si nemyslela, že tohle přiznám, ale asi se mi docela líbí běhat v dešti. Ne teda v žádném velkém slejváku, jen při takovém poprchávání. Je to docela romatický, nemyslíš? A chuťovka je vlítnout do louže, když máš v botě ďouru a před sebou ještě 5 km. 


NESTYĎ SE ZA TO, ŽE JSI LÍNEJ, A LEHNI SI
Nejsem si moc jistá, jestli tenhle bod potřebuje komentář. Když se nudíme, jíme nebo spíme (v ideálním případě obojí), ale já myslím, že to vždycky není zase tak špatnej nápad. Člověk zaspí tu nudu, která ho vlastně nebavila, a navíc si odpočine, takže pak bude třeba víc produktivní po zbytek dne (když ho neprospí). Tak to je docela geniální, ne?

Tak se mějte krásně a moc se nenuďte. I když jsem vám určitě dala super tipy proti nudě, tak vás tohle taky nezabaví napořád. Pusu.  

You Might Also Like

10 komentářů

 1. Tak ten poslední bod je topka :D to asi přesně teď udělám. Zkoušky mám hotové, tudíž prázdniny v plném proudu a já si pořád říkám, jestli bych neměla dělat alespoň trochu něco produktivního. Ale proč bych měla, že? :D Čas si lehnout :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé tak to je skvělé, taky bych chtěla už mít po zkouškách!
   Přesně tak, jen se natáhni. :D

   - Anna

   Vymazat
 2. Haha to spaní se mi líbí nejvíc.. :) a učit se cizí jazyk je super.. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Poslední dobou toho mám tolik, že ani nevím co je nuda, ale takový dortík a kávička vždycky lepší náladu :D :)

  http://s-hejvi.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Osobně oceňuji nejvíce poslední bod seznamu :D Ale upřímně řečeno toho mám poslední dobou tolik, že na nudu nemám pomyšlení. Ale často koukám do stropu a jím čokoládu a přemýšlím, co všechno bych měla udělat :D

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se ti líbí.
   To je taky fajn no. Čokoláda je lifesaver!

   - Anna

   Vymazat
 5. Myslím, že na nudu radit dortík je úplně zbytečné, protože spousta lidí automaticky z nudy žere a žere. :D :D Když se někdo nudí, tak podle mě je na to nejlepší lék nějaká činnost. :) Jako další tipy bych přidala celkově nějaké tvoření - na internetu jsou miliony DIY a každého určitě něco zaujme - tak proč nudu nezahnat něčím zábavným a případně k tomu přizvat i kámošku? ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Jak zatáčím s nudou?
  Brouzdám po internetu a posláchám muziku na internetu. Třeba tuto:
  https://www.youtube.com/watch?v=dL3nNRvd2N0
  Milan

  OdpovědětVymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme