Wishlist 2018

6.2.18

Ahoj.
Určitě nejsem sama, kdo má nějaké představy a sny o tom, co by si jednou chtěl koupit. Během prvního měsíce nového roku si vždy udělám koláž věcí, které bych si do Silvestra chtěla pořídit, a tak je mám pořád na očích a potom se mi lépe šetří do prasátka. Samozřejmě tady nejde jen o materiální věci, dřív jsem si takový seznam dělala i na zážitky a nehmotné věci, ale zjistila jsem, že tenhle seznam během roku několikrát pozměním, doplním nebo seškrtám, a tak to nechávám spíš na náladě a času.
Wishlisty se mi ale osvědčily také tím, že když nevíte, co na narozeniny nebo Vánoce, juknete se na obrázek a hned víte, o co si máte požádat rodiče nebo kamarády. Sama si totiž ne pokaždé vzpomenu na to, co bych zrovna chtěla nebo spíš potřebovala.
Na konci roku si potom udělám výčet toho, co jsem si zvládla splnit a těch pár věcí, co třeba zbyde, si buď přenesu do dalšího roku nebo zjistím, že o ně ani tolik nestojím.  


Letošní wishlist pro mě bylo relativně jednoduché sestavit, protože je dost věcí, které bych momentálně uvítala, ale nemůžu si je třeba finančně dovolit, takže to chce trochu času, než si na ně našetřím.
Se začátkem roku jsem si také uvědomila, co bych chtěla dělat dál a jakým směrem bych chtěla posouvat sama sebe a od toho se některé věci odvíjí.

TREKINGOVÉ KALHOTY
Vzhledem k tomu, že můj přítel je vášnivým... vlastně je zapálený do všeho, takže pořád někde lezeme a chodíme (jenom ne po městě, to ho nebaví), tak jsem byla donucena si pořídit nějaké kalhoty na tahání ven, které toho snesou trochu víc než moje současné legíny. Můžu vám i prozradit, že kalhoty už jsem sehnala v povánočních slevách v obchodě Salomon a docela se mi líbí (docela dost, ale neříkejte mu to, jinak mi to bude předhazovat). Jsou černé, jak jsem si přála, musím přiznat, že i pohodlné, a nemám v nich prý tak velký zadek, jak jsem si myslela. Takže paráda. Pokud by vás zajímalo, jak vypadají na mně, tak šup sem.    


HOLÍNKY 
Tohle je jediná věc na seznamu, nad kterou uvažuji teprve chvíli a nejsem si úplně jistá, jestli do ní peníze opravdu vrazit. Loni jsem viděla u někoho na instagramu Hunter holínky. Ty černé mě nijak zvlášť nevzaly a navíc jsem si říkala, že je to pro mě asi trochu zbytečné, že bych je stejně nevyužila. Jenže pak jsem objevila tyhle žluté krásky jako dělané pro čmeldu (což nejsem logicky, ale prostě, víte co). No a zamilovala jsem se.    

BATOH NA VĚTŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ
Nejsem si úplně jistá, jestli někdy podniknu tak velkou cestu jako Cheryl Strayd v Divočině, ale zkusit bych to chtěla. Kvalitní (a stylové) vybavení je určitě důležitou součástí každé takové výpravy, a tak by se hodil batoh jako mám na obrázku.

ETIKETA PANA ŠPAČKA
Myslím, že je důležité vědět, jak se chovat a co nosit v určitých situacích, které nás provázejí životem. Kdo se představí jako první, kdo vejde do budovy jako první, jak se chovat ve vlaku či letadle? Tohle jsou pro mě základní otázky. Nejsem ale naivní, abych si myslela, že teď všichni budeme znát pravidla správné etikety, muži budou gentlemani a ženy pravé dámy. Já se ale nechci cítit trapně v tak očividných situacích, které pan Špaček ve své knize zmiňuje, takže bych si ji ráda přečetla a měla ji ve své knihovně, abych se k jeho řádkům mohla v případě ztráty paměti kdykoliv vrátit.  

ŠLEHAČKOVÁ OBLAKA
Propadla jsem boomu posledních pár měsíců a kniha Šlehačková oblaka od Terezy Salte se mi dostala pod kůži. Obálka je naprosto bezkonkurenční a to mi ke štěstí stačí, takže sem s ní. 

PERA A FIXKY PRO MODERNÍ KALIGRAFII
Miluju papírnictví. Barevné pastelky a černé fixy. Výlohy plné skicáků a drahých výtvarných potřeb. Od malička si ráda kreslím, tvořím a slepuju neslepitelné. S koupí Dolleru pro tento rok jsem se nadchla pro kaligrafii, tedy krasopísmo. Na Instagramu sleduji xy lidí, kteří tomu také propadli a asi bych chtěla být jednou z nich. Nebo to aspoň zkusit a pak uvidíme.  

FOAM ROLLER 
K pohybu jsem vedená už odmala, a možná na to nevypadám, ale sport mám fakt ráda a určitě v mém životě vyplňuje velkou část. Ze všeho nejvíc si užívám běhání, je to pro mě odreagování i zábava. Pěnový válec je jednou z pomůcek, po které toužím, protože si myslím, že tělu může jeho pravidelné používání opravdu prospět. 

DESKOVKA ACTIVITY
Kdo miluje deskovky tak jako já? Asi jen Sabča.
Activity doma ještě nemáme, ale moc bych je chtěla, protože vím, že tahle hra je pěkná zábava.

TRAILOVÉ BOTKY
Boty na běhání v terénu jsem měla v úmyslu si pořídit už tak půl roku. Rozhodla jsem se totiž na 100%, že poběžím v roce 2018 Horskou výzvu (od Rock Pointu, znáte?) a tam se mi budou kvalitní boty fakt hodit. Moje silničky by to asi nezvládly, si myslím. Ale je to věc, kterou už jsem si stihla také koupit během povánočních nákupů (stejně jako výše zmíněné kalhoty, boty najdete v článku zde). Jsou zcela podle mých představ a na noze tak pohodlné, že se ten závod poběží snad sám. 

ELKA UNDERWEAR
Jsem holka, která má ráda roztomilé věci. A přesně tak vidím noční prádlo od Elky. Jejich kraťásky jsou designově opravdu krásné a nejvíc se mi líbí ty pro páry. A tak nějak doufám, že do nich přítele jednou dokopu a budeme je v našem společném domově hrdě nosit ve dne v noci. (Momentálně zboňuju valentýnskou kolekci, tak ji určitě očekujte!) 

ZOUBKOVÁ KOSMETIKA OD LUSH
Lush už je profláklá značka tady u nás v České republice, ale málokdo ví, že kromě koupelové kosmetiky prodávají také něco na zuby. A to konkrétně tabletky na zuby. Jakože místo zubní pasty. Prostě. Je to hustý. A já to chci vyzkoušet. Už brzy.

OBAL NA NOTEBOOK 
Jedna z položek mého seznamu, na kterou tak nespěchám. Obal na noťas totiž mám, ale je bez ucha na tahání, což je dost nepraktické, a už ho mám asi 5 let, takže jo, vypadá moc dobře. Krásné (a docela drahé na můj vkus) jsem viděla v Mohitu, ale bohužel by se tam můj brouček nevešel, tak snad seženu nějaký jiný.  

EXTERNÍ DISK
Nikdy jsem si nic nezálohovala. U telefonu se mi to vymstilo a přišla jsem o některé své fotky, tak jsem se rozhodla proti tomu bojovat, aby se to už víckrát nestalo. Nebo abych tomu nešla naproti aspoň. Takže momentálně je tohle jedna z prvních věcí, do kterých budu investovat.  

Děláte si wishlisty? Co si chcete v nejbližší době pořídit vy?

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Konečně někdo má wishlist plný praktických věcí. To chválím. :-)

    OdpovědětVymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme