Jak se ze mě cetka stala, Velikonočí pondělí a obsese Lovci stínů

4.4.18

Krásnou středu všem!
Vítám vás u prvního dubnového článku a tentokrát to bude opět něco málo z mého života. Doufám, že si užíváte stále teplejšího počasí a nesedíte jen doma na zadku. A pokud jo, tak s tím koukejte něco udělat, samozřejmě až po tom, co dočtete tyhle řádky, žejo.

V pátek 30. 3. 2018 jsem slavila narozeniny a už je tomu tak, že jsem z náctky přešla na cetku. Jednou to přijít muselo a určitě se z toho nehroutím (teď dělám jak kdyby mi bylo 80, haha). Oslav jsem měla víc, protože bylo momentálně trochu těžší sjednotit celou rodinu na jeden den a datum. Každopádně v pátek jsem to oslavila s Mírou (ko je u nás na blogu nový, tak je to můj přítel) a večer jsme si vyrazili na filmový festival Expediční kamera. Pokud byste někdy měli šanci se jít také podívat, tak určitě neváhejte. Je to festival, který běží dvakrát ročně (na podzim se jmenuje Snow film fest) a promítají zde krátké filmy (v rozmezí tak 15 - 45 minut), které jsou spjaty s extrémními závody, expedicemi, příběhy zajímavých cestovatelů a sportovců. Já byla teď podruhé a určitě to stojí za to.
Na sobotu jsem se dohodla s kamarádkami, že uspořádám jakousi malou oslavu, ale hlavně že si zahrajeme deskovky, protože nás to fakt baví. Holky přišly v 6 a celý večer jsme trávily s Labyrintem, Českem a hrou Dobble. Na závěr jsme si ještě daly film Psí poslání, který rozhodně doporučuju. Trochu vtipné ale bylo, že já už předtím film viděla dvakrát, no a teď jsem byla tak unavená, že jsem asi v půlce usnula. Co se dá dělat. Asi stárnu?
Jinak jsem dostala neskutečně krásné dárky a všem ještě jednou moc děkuju, protože jsem si to ani nedovedla představit. Tohle byly zatím ty určitě nejlepší narozeniny. Nejen že jsem měla asi tři dorty (to je zas kil nahoře určitě), ale strávila jsem čas s lidmi, které mám nejradši na světě. A za to jsem vděčná!


Další etapou byly Velikonoce. Docela by mě zajímalo, jestli je slavíte? Dodržujete některé tradice nebo tenhle svátek raději vynecháváte?
U nás se slaví každý rok, prakticky vždycky odjedeme na chatu, kam se sjede, kdo může. Vždycky nás tam bylo hodně, a proto jsem zvyklá Velinoční pondělí slavit. Dopředu si tedy nakoupím čokoládová vajíčka a s mamkou potom ještě zdobíme ta vařená, i když letos jsem právě kvůli oslavě narozenin dojela na chatu až v neděli večer, takže mamka s tetou už vše přichystaly. Aspoň jsem to měla bez práce, haha. Aby toho nebylo málo, tak v pondělí ještě dorazil Míra, který mi teda dal pěkně. Až z toho mám na zadku jelito, které pak dovybarvil ještě brácha se svou pomlázkou.
I přesto si ale tenhle svátek užívám. Jsme spolu, povídáme si, teta upeče nejlepší mazanec pod sluncem a pomazlím se s našimi horskými kočkami. Co víc si přát?


Poslední dobou toho mám zase čím dál tím víc, ale nějak jsem se naučila udělat kompromis mezi horou práce a zároveň relaxem (což je pro mě třeba čtení nebo oblíbený seriál). Během uplynulých dní jsem se naprosto zamilovala do zatím třísériového seriálu Shadowhunters, který je adaptací knižní fantasy série Mortal Instruments (v překladu Nástroje smrti) od známé americké autorky Judith Rumelt píšící pod pseudonymem Cassandra Clare.
Seriál vypráví o dívce jménem Clary Fray, která se dostane do světa lovců stínů poté, co je její matka Jocelyn unesena. Lovci stínů jsou hybridy lidí a andělů, kteří loví démony, ale jediné co Clary chce je najít svou matku a žít dál svůj život. To samozřejmě není možné, protože se zde začne zaplétat dlouhý příběh plný romatiky a nebezpečí. Jakou roli hraje Simon, její nejlepší kamarád? Kdo je Luke a na čí straně stojí? Jsou vlkodlaci opravdoví? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte, když začnete tenhle naprosto skvělý seriál sledovat.
Jinak už teď pro vás chystám seznam mých nejoblíbenějších seriálů, takže pokud máte zrovna krizi a nemáte co sledovat, určitě se můžete brzy těšit.          

Tak se na vás budu těšit u dalšího článku, mějte krásný den!

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Shadowhunters mám rozkoukané, filmová adaptace se mi moc líbí, v seriálu se ale za tu zfilmovanou část nějak nemůžu dostat, asi mě to nechytilo tolik... :-) Ale chci si přečíst knížky. Přeji vše nejlepší! :-)

    OdpovědětVymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme