Návštěva útulku

26.4.18

Zdravím všechny, 
Dneska jsem se rozhodla napsat článek o útulku, který jsme s Ančí navštívily. Ještě teď nevím moc co budu psát, ale budu se snažit aby to mělo aspoň trochu hlavu a patu. 


Belly rub
 
Jak už jsem psala dnes jsme se šly podívat do útulku a vyvenčit pejsky. Zašly jsme do nejbližšího útulku, kde půjčují pejsky na procházky. Nejblíže je útulek v Klášterci nad Ohří. Už dříve jsme byla venčit psy z útulku, ale nějak jsem přestala, protože jsem neměla čas.

No řeknu vám, byla to prča. Přišly jsme a paní nám hned dala fenku jménem Tesa a ani se neptala na naše jména a telefonní čísla. Možná si mě pamatovala, že jsem tam chodila. Ale pochybuji o tom. Prostě nám jen tak dala pejska. Tesa byla skvělá. Vůbec netahala za vodítko a neustále se mazlila. Vyválela se v kdejaké hlíně. Ale jinak byla zlatíčko. 

 

Několikrát jsme se musely vyhnout dešti. Chodily jsme v kruzích a utíkaly před tmavými mraky. A nakonec jsme se vyhnuly největšímu slejváku. Na cestě zpátky nám naše milá Tesa zchramstla hovínko. Opravdu dámička. Ale vypadalo, že jí chutná. Celkově jsme na procházce byly skoro hodinu.Dog problems


Potom jsme se rozhodly, že vyvenčíme ještě jednoho pejska. Paní nám dala opět fenku, jen jsme nepochytily jméno, takže jsme ji říkaly Viky. Docela na to i slyšela. Bohužel jsme s ní nestihly tak dlouhou procházku jako s Tesou, protože se zase zatáhla obloha a rozpršelo se. To už jsme neměly jak to obejít. Šedočerná obloha byla kam jsme dohlédly. 
Viky nebyla až taková dámička jako Tesa a nedala si k večeři při zpáteční cestě bobek. Ale naopak se vyválela hlíně. No myslím si, že to byl super nápad, když má bílý kožich. Naštěstí se z ní nestal černý pes a paní z útulku jsme vrátila téměř bílého psa. 


What's up man?

Paní byla neskutečně příjemná. Tohle určitě nebyla naše poslední návštěva útulku. Hodláme ho navštěvovat pravidelně a občas přinést pejsků i nějakou mňamku. 

Potom jsme se s Ančí ještě rozhodly zajít do kavárny a za odměnu si dát nějakou kávičku. Nakonec to skončilo tak, že jsme si daly kafe se šlehačkou a slané palačinky. Pěkná odměna si myslím. Jen úplně nevím, jak to finančně utáhneme, pokud budeme chodit po každé návštěvě útulku.

Já vím, není to nijak dlouhý článek. Ale chtěla jsem se s vámi podělit o tenhle náš výlet a trochu vás i navnadit. Je skvělý udělat dobrý skutek a myslím si, že pomáhat v útulku venčit psy je super. Pomůžete tím, jak pejskům, tak majitelé útulku, protože ta nikdy nemůže stihnout vyvenčit všechny psy. 

To bude vše a doufám, že se vám i tento krátký článek líbil a trochu vás navnadil. 


Do komentářů mi dejte vědět, jestli taky chodíte do útulku pomáhat nebo pomáháte někde jinde.

You Might Also Like

0 komentářů

Prohledat tento blog

Instagramujeme