TOP 5 ukončených seriálů

22.4.18

Ahoj!
Seriály sleduje prakticky každý z nás a já osobně se považuji za seriálového nadšence. Se sledováním seriálů jsem začala prakticky už jako malá, kdy jsem v televizi sledovala třeba Komisaře Rexe nebo Kobru 11. Z toho jsem časem vyrostla a přesunula se jak k novinkám ve světě seriálů, tak i k trochu jinému žánru. (I když to neznamená, že bych na Simíra někdy zapomněla, haha.)
V tomto článku bych vám tedy ráda představila mých 5 nejoblíbenějších seriálů zatím, které jsou ukončené, a předem varuji, nekoukejte se na první díl během zkouškového, to je masakr, pak se nic nenaučíte.

MAKE IT OR BREAK IT 
Tento seriál byl vysílán v USA domovskou stanicí ABC Family mezi lety 2009 až 2012. Není to tedy žádná velká novinka a já ho dokoukala opravdu dobrých pár let zpátky, ale i tak se k některým scénám občas ráda vrátím. Pokud máte rádi sportovní žánr, konkrétně gymnastiku, tak rozhodně neuděláte krok vedle. Seriál bych doporučila i teen dívkám, které toho o tomto sportu moc neví. Během dílů jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, ke kterým bych se jinak asi nedostala, a prožívala jsem spolu s hlavními hrdinkami Kaylie, Lauren, Payton a Emily jejich každodenní radosti i starosti. V Make it or break it není nouze o lásku, nenávist, zradu a spoustu puchýřů.     

SWITCHED AT BIRTH
Seriál, který mi rozhodně přirostl k srdci, byl vysílán stejnou stanicí jako výše zmíněný, a to v letech 2011 až 2017. Řadí se k žánru rodinný/drama a délka epizody je cca 42 minut. Ani nevím, kdy a jak jsem se k tomuto seriálu dostala, ale nejvíc mě na něm zaujalo téma, které je podle mě opravdu originální. Hlavními hrdinkami jsou dvě dospívající dívky Bay a Daphne. Bay vyrůstala v relativně bohaté rodině s oběma rodiči a bratrem, zatímco Daphne byla vychovávána pouze matkou, se kterou žila v chudinské čtvrti. Když byla Daphne malá, onemocněla meningitidou a ztratila sluch, tím pádem se minimálně poloviční část seriálu odehrává mimo jiné ve znakové řeči (pro mě tedy něco úplně nového a rozhodně zajímavého a neotřelého). Samozřejmě s titulky je to vše v pohodě, nebojte. Když se ale dostaneme k jádru pudla... Holky byly v porodnici prohozeny. Když to zjistí, otočí se jejich životy naruby a začne pro ně zhola nová etapa života.   


TEEN WOLF 
MTV stanice začala vysílat tento seriál v roce 2011 a ukončila ho roku 2017. Teen Wolf se žánrem řadí mezi romantický, drama, horor, teen (očividně) a určitě zaujme diváky náročné na počet dílů, jelikož má 6 sérií a dohromady rovných 100 dílů. Na tomto seriálu jsem si jako dívka užívala kluky, co si budeme povídat, opravdu je se na co koukat. Nejvíc ze všeho mě ale oslnil a dostal Stiles, jako jeden z hlavních hrdinů. On je tak vtipný, roztomilý, hodný, láskyplný, obětavý a chytrý. A určitě má ještě spoustu dalších vlastností, na které si takhle rychle nevzpomenu.
Celý seriál je vlastně o tom, jak Scotta (také hlavní hrdina) pokouše vlkodlak a on se následně v jednoho začne také proměňovat. Městečko Beacon Hills, ve kterém oba žijí, se pak začne jen hemžit nadpřirozenými bytostmi a s každým dalším dílem roste napětí. Opět seriálu nechybí spousta vtipných, smutných a zamilovaných momentů. Pokud máte rádi fantasy, tak rozhodně doporučuji!     

RIZZOLI & ISLES 
Domovskou stanicí tohoto kriminálního seriálu je pro mě poněkud neznámá TNT, která vysílala Rizzoli & Isles v průběhu šesti let (seriál byl ukončen 5.9. 2016). Seriál je natočen na motivy Tess Gerritsenové (to jsem si musela vygooglit, nevěděla jsem to, heh). Název je poskládám z příjmení bostonské policistky Jane Rizzoli a její kamarádky soudní lékařky Maury Isles. Při práci se samozřejmě dokonale doplňují a neunikne jim žádný zločinec. Já jsem si seriál oblíbila hlavně díky hrdinům, kteří zde vystupují a jsou všichni sympatičtí a zábavní.  
  
AWKWARD.
Nezapomínám ani na milovníky komedií a přináším tip na Nešiku (v originále Awkward.). Domovskou stanicí je opět MTV a seriál byl vysílán v letech 2011 až 2016. Epizody jsou relativně krátké, jelikož jedna má v průměru 22 minut. Hlavní hrdinka se jmenuje Jenna Hamilton a prostřednictvím svého blogu vypráví příběh. Tento komediální seriál obsahuje prvky dramatu a celý se točí kolem nehody, která se hlavní hrdince stane, ale díky nedorozumění je prezentována jako pokus o sebevraždu.
Musím se vám přiznat, že když píši tento článek, tak seriál ještě nemám dokoukaný úplně celý, ale brzy tomu tak bude, a věřím, že už mě nezklame, protože jsem si ho fakt oblíbila.

 Sledujete seriály? Jaký je váš nejoblíbenější?

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Já v současné době sleduji jen jeden, Hru o trůny, ale tak tam je dlouhá pauza. :-D

    OdpovědětVymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme