Nejnovější přírůstky v mé knihovně

27.5.18

Krásnou neděli všem!
Myslím, že nikdo nemiluje vůni nových knih tak jako já. Pokaždé, když držím v rukách nový kousek, musím si k němu přivonět, než ho uklidím do knihovničky. Řekla bych, že každá kniha voní trošku jinak, ale co si budeme povídat, nejsem takový znalec, abych podle vůně poznala daný titul.
Proč ale tolik mluvím o nových věcech? V dnešním článku bych se s vámi totž chtěla podělit o knihy, které přibyli v mé sbírce za poslední dobu. Ani nevím, jestli je to týden nebo měsíc, možná něco mezi tím. To nevadí, není to vlastně ani podstatné. Důležité je, že si třeba odnesete nějaký tip na novou četbu (nebo třeba 20 tipů).
Knihy jsou převážně z literárního veletrhu Svět knihy, který se konal v pražských Holešovicích teď v květnu a pokud by vás zajímal report z této akce, stačí kliknout zde. Dále jsou zde dvě knihy, které jsem dostala ještě opožděně k narozeninám a zbytek jsem si nakoupila tak nějak sama od sebe. Jo, vlastně ještě jeden titul koupila mamča, asi aby se moje knižní polička ještě o něco víc prohla.


KAROLINA LIMROVÁ - KUKAČKA
První kniha z výprodeje na Světě knihy za 9 Kč. Tu bych tam nenechala, ani kdyby se mi tolik nazamlouvala anotace. Kukačka je dokonce menšího formátování, takže je vhodná i do kabelky a na cestování. Navíc má přes 550 stránek, což znamená, že vydrží nějakou dobu, než ji člověk zhltne.
Kukačku vydal Ikar v roce 2004 a příběh vypráví o mladé dívce Marii, která je problémová a žije na ulici. Při jedné krádeži je chycena a dostane na výběr, buď se vydávat za jinou dívku, nebo se vrátit do vězení. Zřejmě na dlouho. Takže co si asi vybere, že. Jenže to, že se bude vydávat za někoho jiného, nebude tak úplně jednoduché a hlavně, celé to bude dost nebezpečné, tak jen doufám, že z toho vyvázně živá.     

IAN MCEWAN  - SOBOTA
U nás vydáno v roce 2006. Sobota spadá pod Odeonky, takže jsem ji musela mít. Od stejného spisovatele jsem četla již Pokání a to mě docela dostalo. Byla to jedna z knih, kterou jsem si chtěla vytáhnout u maturity a zažrala jsem se i do stejnojmenného filmu. Tak nějak mám celkem vysoká očekávání od tohoto příběhu, tak jsem na něj dost zvědavá. Ve zkratce zde jde o to, že sledujeme den londýnského neurochirurga.    

JENNI FAGAN - PANOPTIKON
Další Odeonkou, kterou jsem si ze Světa knihy dotáhla domů, je Panoptikon. U téhle knihy mě nejvíc zaujala obálka a co si budeme povídat, já jsem prostě člověk, který dá na první knižní dojem. Popravdě jsem ani nečetla anotaci, takže bych nerozebírala, o čem knížka vlastně je. Jen vím, že by to měl být román, ve které je opět mladá problémová hlavní hrdinka. Takže možná něco trochu jako Kukačka?  


PAUL HARDING - ENON
Poslední kniha z veletrhu Svět knihy je opět ze Světové knihovny Odeon a stála mě asi 29 Kč. Autorem je americký spisovatel Paul Harding, od něhož jsem zatím ještě nic nečetla, takže tohle bude opět premiéra. Enon vypráví příběh páru, kterému zemřela dcera, když jela jednou na kole z pláže domů. To má samozřejmě dopad na jejich životy, rozejdou se a vypadá to, že Charlesovi se tak rozpadne celý svět.   

DEBORAH LEVY - DOPLAVAT DOMŮ
Vzhledem k tomu, že Odenky se mi poslední dobou dost zalíbily, rozhodla jsem se objednat si ještě jednu, která byla na e-shopu Knižního klubu za akční cenu. Anotace mě dostala do kolen a hned jem za tím viděla to, že tenhle příběh by mohl být opravdu zajímavý. V hlavní roli vystupuje rodina, která tráví dovolenou na Francouzské Riviéře. Jednoho rána najdou v bazénu nahou koupající se dívku. Ta naruší jejich žití a životy všech se obrátí naruby. 

JOHN GREEN - JEDNA ŽELVA ZA DRUHOU
Nejsem si úplně jistá, zda je potřeba něco dodávat k nejnovějšímu titulu od známého amerického autora young adult knížek Johna Greena. Jednu želvu za druhou jsem si koupila hlavně díky tomu, že mám všechny jeho předešlé příběhy v knihovně a přeci bych si nemohla nechat tenhle ujít. I když nejsem zarytý fanoušek Greena, prostě jsem chtěla mít kompletní sbírku. Autor se v této knize nechal inspirovat i vlastními zkušenostmi s mentální poruchou, což mi přišlo docela zajímavé.   

ALŽBĚTA BÍLKOVÁ - Z KOUŘE A KAMENE
Klidě bych řekla, že tuhle mladou autorku spousta z vás vůbec znát nebude. Já ji do Světa knihy také neznala, až tam jsem viděla jednu přednášku na Humbook stagy, kde vystupovala, a seznámila se tak s její knížkou. Příběh mě zaujal, a když jsem poté viděla obálku, bylo rozhodnuto. 
Příběh vypráví o městečku Morigan, kde žijí smrtelníci po boku nadpřirozených bytostí Šerosvěta a pod nadvládou čtyř vládců města. Hlavní hrdince Carys Obelové se změní život poté, co se jí na prahu domu objeví jeden z vládců a zemře jí v náručí.  

RICHELLE MEAD - NESLYŠNO
Ostřílená autorka Richelle Mead a její první samostatný román Neslyšno mě zaujal jak anotací, tak i obálkou. Jak už název vypovídá, tak se nacházíme v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa, a kde lidé již dlouhou dobu neslyší. Hlavní hrdinka Fej se ale díky určitým podnětům jednoho dne vydává na velkolepou výpravu, kde nalezne pravdu o své vesnici a také lásku, která jí navždy změní život.     

 
PETRA HÜLSMANNOVÁ - ČOKOLÁDOVÝ PRŮŠVIH
Čokoládový průšvih si mě získal už jen díky svému názvu. Německou autorku tohoto ženského románu jsem do této chvíle neznala, ale věřím, že tak krásná knížka musí mít i pěkný obsah uvnitř. Podle recenzí, které jsem na internetu četla, jsem se dozvěděla, že by to měla být pravdu pohodová knížka do vlaku nebo pro dlouhou chvíli. Toto údajně příjemné čtení se mi zalíbilo ještě víc, když jsem si přečetla první větu na Databázi knih, a to konkrétně LÁSKA JE TO, CO SE TI STANE, ZATÍMCO JI HLEDÁŠ.  

ČMÁRACÍ KNIHA PRO NADĚJNÉ UMĚLCE & KREATIVNÍ PÍSMO 
Poslední dvojicí knížek, možná spíš takových knihobloků, jsou tyto dvě krásky. Obě jsem dostala darem od svých nejlepších kamarádek, a ještě jednou jim tímto děkuji. Čmárací kniha je plná vtipných a veselých obrázků, které člověk může dokreslit, zatímco podle druhého přírůstku se člověk naučí krásně psát.   

Vím, že tenhle článek byl poměrně dlouhý, ale jak jsem psala již na začátku, doufám, že jste načerpali nějaké nové tipy na knihy, ať už pro sebe nebo své blízké. Budu ráda, když mi do komentářů dáte vědět, co jste si za poslední dobu pořídili vy, a jestli jste některý z výše zmínených titulů četli. 
Jinak si užívej zbytek dne a budu se těšit u dalšího příspěvku!
 

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Jéé, to je spousta krásných tipů. Hrozně se mi líbí to kreativní písmo, já hrozně škrábu a pokud by to jen trošku mělo přispět tomu, abych psala lépe, bylo by to super. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se po něm určitě podívej v knihkupectví! :)

   Vymazat
  2. Čmárací kniha, to zní parádně! to by se mi taky líbilo :D jinak ostatní knížky neznám, kromě té od Johna Greena. A zaujala mě nejvíc asi ta Z kouře a kamene, fantasy mám ráda a už jsem dlouho žádné nečetla :)

   Vymazat
  3. Vypadá opravdu suprově a hrozně se těším, až začnu také něco "čmárat". John Green je teď prostě všude, takže se ani nedivím. :)
   Já jsem na knihu opravdu zvědavá, tak snad příjemně překvapí a nezklame.

   Vymazat
 2. Waw. Pekne knizecky. Pak urcite napis, jak se libily.Ja si tedka poridila novou knihovnicku, konkretne tuto https://www.nabytek-bmark.cz/kancelarske-police-a-regaly/regal-ariela-i-01.html a uz ji mam z pulky zaplnenou, tak doufam, ze co nejdrive pribudou dalsi knizky kousky. Dost davam na tve tipy. Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Instagramu @dvakratjedensvet pravidelně přidáváme příspěvky o tom, jak se nám knihy líbily. Případně si také můžeš počkat na samotné recenze zde na blogu. :)
   Určitě. Knih není nikdy dost.
   Moc děkujeme za tak pěkný komentář. :)

   Vymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme