Want to read

2.5.18

Ahoj všichni,
napadlo mě, že bych mohla napsat článek o knížkách, které si chci v budoucnu přečíst a které mě v poslední době hodně zaujaly. Určitě vám sem nenapíšu celý seznam knížek, který si chci přečíst. To by byl opravdu dlouhý seznam. Ale aspoň zlomek mého seznamu a vámi sdílím. Doufám, že se vám článek bude líbit a načerpáte třeba nějakou inspiraci.
1. READY PLAYER ONE
Tuhle knihu si chci přečíst hlavně kvůli upoutávce na filmové zpracování. Ten námět se mi líbí. A ten trailer na film? No úplně mě to vzalo a chtěla jsem na to do kina. Ale pak jsem si řekla, že bych si to nejradši nejdříve přečetla a potom se koukla na film. Přeci jenom jsou většinou knihy lepší než filmy. Takže sama doufám, že sek tomu brzo dostanu.

2. REPLIKA
Na knihu od Lauren Oliver jsem slyšela různé názory. Většinou to byly negativní komentáře. Ale stále mě to k ní táhne. Asi to bude tím originálním zpracováním. Z jedné strany příběh dívky jménem Lyra a druhé strany příběh dívky jménem Gemma. Jen úplně nevím jak bych to četla. Nejhorší na tom je, že si jí buď musím půjčit nebo si jí koupit, protože do čtečky nepůjde. 

3. MUFFIN A ČAJ
Další kniha, která mě láká hlavně obálkou. A také mě láká příběh samozřejmě. Nejdřív jsem si říkala, že mě nebude bavit čtení o homosexuálech (ne, že bych proti nim něco měla). Ale pak jsem si přečetla Probuzení Simona Spiera a teď si říkám, že si to prostě přečíst musím.

4. SÉRIE AKTA ILLUMINAE
Série situovaná do budoucnosti. A zase ta obálka sakra. Měla bych se začít řídit heslem "Nesuď knihu podle obalu". Ale je to hrozně těžký. Opět se mi líbí její grafické zpracování. Samotné e-maily, vojenské zprávy a novinové články. To  mě prostě láká.

5. PODĚLANÝM NAVRCH
Skvělá knížka od skvělé spisovatelky. Je to od stejné spisovatelky, která napsala Probuzení Simona Spiera (mimochodem určitě se jukněte na recenzi této knihy). Simon se mi hrozně líbil, takže tady není o čem mluvit. Navíc je to young adult a romantika. Dělaný přímo pro mě.

6. ŽIVOT S ALZHEIMEREM
Kniha už mi dlouhou dobu leží v knihovně. A pořád jsem se k ní nedostala. Vždycky se najde něco, co mě zaujme víc. Příběh je od spisovatele, který trpěl Alzheimerovou chorobou, proto mě to tak zaujalo. Hrozně moc si jí chci přečíst, ale musím na to mít správnou náladu.7. SÉRIE PÁTÁ VLNA
Série, kterou mám na seznamu "Want to read" mám opravdu dlouho. Možná tak rok. Viděla jsem film a prostě jsem si řekla, že si to musím přečíst. Ale skutek utek. Stále jsem se k tomu nedostala. Ale sama v sebe doufám, že si ji brzy přečtu. 

8. SÉRIE MATCHED
Opět série, kterou mám doma dlouho. Tuto sérii jsem si přivezla ze Světa knih za pár korun. Leží v knihovně a ani jsem se jich nedotkla. Nebo vlastně dotkla. První knihu jsem načala, ale přestala jsem, protože mě to nebavilo. Snad najdu zase odvahu se do toho pustit a tentokrát to dočíst.

9. KNIHU V ANGLIČTINĚ
Knihy v angličtině jsem chtěla začít číst už dávno. Ale! Další ale. Vždycky je nějaké ale. Prostě jsem se k tomu nedostala. Buď se našla jiná kniha, kterou jsem si nutně potřebovala přečíst, nebo se mi nechtělo. Další věc je, že nevím s jakou knihou mám začít. Abych si do ruky nevzala nějakou složitou knihu a pak nevěděla vůbec o čem čtu. Takže pokud máte nějaké tipy na knihy, které bych zvládla přečíst, sem s nima!


Do kometářů mi dejte vědět jaké knihy máte vy na seznamu "Want to read". A pokud jste nějakou knihu, kterou mám na seznamu já, četli, dejte mi vědět jak se vám líbily.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já pořád říkám, že mám seznam knih, které musím přečíst, ale fyzicky žádný takový nemám. Jen jak pořád čtu recenze na knihy, tak si říkám, to si musím přečíst, to je pěkné a nakonec si to nezapíšu, takže zapomenu. Jsem v tomhle hrozná, tak jediné z mého seznamu je určitě nějaká kniha v angličtině. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je určitě škoda, no. Já používám na seznamy knih nejčastěji asi Databázi knih, tuhle webovou stránku rozhodně doporučuji.
   To je fajn, že čteš v angličtině, člověk si tímhle způsobem parádně zlepší slovní zásobu podle mě. :)

   Vymazat

Prohledat tento blog

Instagramujeme